Jak kupować na Klaravik

Jak to działa

Klaravik jest internetowym serwisem aukcyjnym, gdzie można kupić online używane maszyny i sprzęt budowlany, pojazdy użytkowe oraz narzędzia. Do sprzedaży oferowane są przedmioty pochodzące z wiodących firm prywatnych specjalizujących się w wynajmie sprzętu budowlanego. Mamy aukcje kończące się w sposób ciągły przez większość dni tygodnia. Poszczególne przedmioty wystawione na sprzedaż znajdziesz pod zakładką Aukcje.

Załóż konto

Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem przedmiotu poprzez aukcje w Klaravik, zarejestruj się jako kupujący zakładając konto. Przy rejestracji należy podać podstawowe dane kontaktowe. Dane te są potrzebne wyłącznie w celu zarejestrowania Twoich ofert w bezpieczny sposób, Klaravik nie udostępnia tych danych żadnym nieupoważnionym osobom trzecim. Utworzenie konta na Klaravik jest zupełnie bezpłatne.

Otrzymasz e-mail z danymi do logowania - użyj ich do zalogowania się na klaravik.pl. Po zalogowaniu się uzyskujesz dostęp do zakładki "Moje konto", w której możesz łatwo sprawdzić Twoje bieżące oferty oraz przedmioty, które kupiłeś.

Znajdź przedmioty i licytuj

W zakładce „Aukcje” znajdziesz przedmioty, które są aktualnie wystawione na sprzedaż. Kliknij na przedmiot, aby zobaczyć więcej informacji, zdjęć i informacji o stanie. Jeśli chcesz złożyć ofertę, musisz być zalogowany, a następnie wpisać od jakiej kwoty chcesz rozpocząć licytację i kliknąć na przycisk „Złóż ofertę ręczną”. Możesz zobaczyć ile wynosi Twoja oferta bez podatku (netto).

Złożenie oferty nic nie kosztuje.

Licytacja

Klaravik ma całkowicie otwarty system licytacji. Oznacza to, że każdy, kto odwiedza klaravik.pl może zobaczyć wszystkie aktualne oferty. Każdy, kto jest zarejestrowany, może licytować o każdej porze dnia do zakończenia aukcji. Czas zakończenia licytacji jest dokładnie określony w opisie aukcji. Aukcja kończy się o podanej godzinie, jeśli przez co najmniej 3 minuty przed zakończeniem nikt nie licytował przedmiotu. Jeśli ktoś złoży ofertę kupna przed zakończeniem aukcji, okres trwania licytacji wydłuża się automatycznie o 3 minuty i trwa dopóki nie pojawią się nowe oferty kupna przez co najmniej 3 minuty. Zalecamy, aby nie czekać do ostatniej minuty ze złożeniem oferty, gdyż połączenie z internetem może zadziałać z opóźnieniem i wówczas oferta nie zostanie zarejestrowana w czasie trwania aukcji.

Wygrywasz licytację

Jeśli Twoja oferta jest najwyższa w momencie zakończenia aukcji, wygrywasz licytację. Otrzymasz e-mail od Klaravik z potwierdzeniem. Otrzymasz fakturę za pośrednictwem poczty e-mail z kwotą do uiszczenia, najpóźniej następnego dnia roboczego od zakończenia aukcji. Jeśli w przeciągu dwóch dni roboczych od zakończenia aukcji nie otrzymasz faktury, sprawdź folder ze spamem, a następnie skontaktuj się z działem obsługi klienta w Klaravik.

Zwycięzcą aukcji w świetle wymogów formalnych jesteś wówczas, gdy Twoja najwyższa oferta osiągnęła cenę minimalną – ta informacja pojawi się w czasie licytacji w opisie aukcji. Jeśli Twoja oferta była najwyższa, jednak nie osiągnęła ceny minimalnej, Klaravik skontaktuje się z Tobą. Wysokość tej ceny określa sprzedawca i jest to najniższa cena za jaką jest on skłonny sprzedać przedmiot.

Kiedy możliwy jest odbiór zakupionego przedmiotu

Po zapłaceniu faktury, którą wysłaliśmy drogą mailową, otrzymasz dokładne informacje o tym jak odebrać zakupiony przedmiot. Otrzymanie potwierdzenia wpłaty może zająć 1-2 dni robocze.

Ważne jest, aby skontaktować się z firmą sprzedającą i/lub z Klaravik, w celu ustalenia terminu odbioru. Jeśli termin nie zostanie uzgodniony, istnieje ryzyko, że gdy przyjedziesz po przedmiot, odbiór nie będzie w danym momencie możliwy.  

Płatności

Wszystkie płatności zgodnie z fakturami wystawionymi przez Klaravik, muszą zostać uiszczone, zanim odbiór przedmiotu będzie możliwy.

Pytania

Jeżeli masz pytania, zachęcamy do kontaktu z Klaravik.

Klaravik Polska

Klaravik Polska

Klaravik Polska jest internetowym serwisem aukcyjnym specjalizującym się w sprzedaży maszyn budowlanych: podnośników, agregatów, kontenerów, sprzętu zagęszczającego itd. oraz narzędzi ręcznych i maszyn rolniczych.

Na aukcjach on-line sprzedajemy sprzęt pochodzący z największych firm budowlanych i wypożyczalni sprzętu budowlanego w Polsce i zagranicą.

Nasza załoga to osoby z wieloletnim doświadczeniem na rynku budowlanym, szczególnie w branży wynajmu i sprzedaży maszyn oraz sprzętu budowlanego.

Zapraszamy do współpracy!!!

Profesjonalne maszyny używane

Profesjonalne maszyny używane

Największe firmy z branży budowlanej sprzedają używane maszyny i sprzęt za pośrednictwem Klaravik.

Klaravik Szwecja

Klaravik Szwecja

Klaravik AB jest jedną z wiodących firm aukcyjnych na rynku skandynawskim. Specjalizuje się w maszynach i sprzęcie budowlanym, narzędziach oraz pojazdach.

Klaravik współpracuje z największymi firmami z branży budowlanej i wynajmu maszyn takimi jak Skanska, Ramirent, Cramo, Strabag oraz z instytucjami finansowymi w zakresie sprzedaży przedmiotów poleasingowych.

Roczna sprzedaż to ponad 15 000 maszyn budowlanych, narzędzi, kontenerów, podnośników, ciężarówek oraz sprzętu rolniczego na rynku skandynawskim.

Kliknij tutaj