Najczęściej zadawane pytania

Jak kupować?
Założenie konta na Klaravik jest bezpłatne. Kliknij na "Załóż konto", wypełnij dane i zarejestruj się. Po otrzymaniu hasła, zaloguj się jako kupujący i zacznij licytować jeden lub więcej przedmiotów.
Co to jest cena minimalna?
Cena minimalna to najniższa cena za jaką klient Klaravik jest skłonny sprzedać dany przedmiot na aukcji. Jeśli cena minimalna zostanie osiągnięta, klient jest zobowiązany sprzedać towar za najwyższą wylicytowaną cenę.
Klaravik nie przyjmuje zleceń sprzedaży, jeżeli cena minimalna jest uważana za nierealną do osiągnięcia i/lub jest wyższa od wartości rynkowej towaru.
Jakie są koszty zakupów na Klaravik?
Nie ma żadnych opłat za zakupy na Klaravik.
Do faktury zakupu naliczana jest jedynie opłata aukcyjna za każdą wygraną przez Ciebie aukcję.
Czy muszę zarejestrować się jako klient zanim rozpocznę licytowanie?
Tak, wszyscy oferenci muszą założyć konto na klaravik.pl podając swoje imię i nazwisko (nazwę firmy) oraz dane kontaktowe, aby móc licytować. Wszystkie informacje traktujemy jako poufne.
Od kogo kupuję?
Największe prywatne firmy budowlane i firmy wynajmujące sprzęt budowlany współpracują z Klaravik w zakresie sprzedaży używanych maszyn, pojazdów i narzędzi. Niektórzy sprzedawcy są anonimowi podczas licytacji.
Czy mogę reklamować produkt, który kupiłem na Klaravik?
Jako kupujący masz obowiązek sprawdzenia przy odbiorze przedmiotu zakupionego na aukcji. Jeśli przedmiot nie zgadza się z opisem można reklamować lub anulować jego zakup.
Jak mogę zapłacić?
Kiedy otrzymasz fakturę od Klaravik możesz dokonać płatności przelewem na wskazane konto klienta w Banku Nordea. Po zaksięgowaniu płatności otrzymasz wiadomość, że możesz odebrać produkt.
Czy mogę otrzymać finansowanie na zakupione przedmioty?
Tak, w celu ustalenia szczegółów skontaktuj się z nami za pomocą formularza kontaktowego. Prosimy również o określenie czy jesteś zainteresowany kredytem czy leasingiem.
Czy mogę dokonywać zakupów na Klaravik jako osoba prywatna?
Tak, podczas rejestracji należy wybrać sposób rejestracji jako osoba prywatna.
Czy mogę anulować ofertę na Klaravik?
Po złożeniu oferty zakupu przedmiotu na Klaravik jest ona uznana za wiążącą i nie można cofnąć zalicytowanej stawki.
Co mam zrobić, jeśli nie pamiętam nazwy użytkownika lub hasła?
Jeśli nie pamiętasz hasła kliknij ikonę "Zapomniane hasło". Jeśli nie pamiętasz nazwy użytkownika napisz do nas na: info@klaravik.pl
Czy istnieje granica wieku dla użytkowników Klaravik?
Musisz mieć ukończone 18 lat, aby dokonywać zakupów na Klaravik.
Co się stanie jeśli cena minimalna zostanie osiągnięta?
Jeśli cena minimalna zastrzeżona przez sprzedawcę zostanie osiągnięta, sprzedawca ma obowiązek sfinalizowania transakcji za najwyższą wylicytowaną kwotę. W niektórych przypadkach (kiedy cena minimalna nie zostanie osiągnięta) istnieje możliwość negocjacji po zakończeniu aukcji - Kupujący zostanie o tym powiadomiony w ciągu 48 godzin.
Kto tworzy opis przedmiotu sprzedaży?
Techniczny opis przedmiotu wraz ze zdjęciami jest zamieszczany na Klaravik.pl przez firmę sprzedającą. Dodatkowo, szczególnie w przypadku sprzętu ciężkiego, w treści aukcji zamieszczana jest informacja od firmy dokonującej oceny rzeczoznawczej.
Czy ceny sprzedaży zawierają podatek od towarów i usług (VAT)?
Wszystkie kwoty podawane przy produkcie są ceną netto - bez podatku VAT. Do każdego sprzedawanego produktu doliczona zostanie aktualnie obowiązująca stawka VAT. W przypadku transakcji pomiędzy podmiotami w Polsce doliczony zostanie VAT w wysokości 23%. W przypadku transakcji wewnątrz Unii Europejskiej zgodnie z obowiązującymi przepisami stawka VAT wynosi 0%.
Co to jest oferta automatyczna?
Oferta automatyczna to maksymalną kwota, którą jesteś gotów zapłacić za przedmiot. Możesz podać automatyczną ofertę po zalogowaniu się jako kupujący. Klaravik licytuje automatycznie w Twoim imieniu, ale tylko w razie takiej potrzeby. Oznacza to, że otrzymasz towar w najniższej możliwej cenie.
Twoja oferta automatyczna jest ukryta przed innymi oferentami w trakcie aukcji. Widzą oni tylko aktualnie najwyższą ofertę, która znajduje się w aukcji tego obiektu.
Czy mogę zobaczyć przedmiot sprzedaży przed licytowaniem?
Większość przedmiotów na Klaravik sprzedawanych jest bez możliwości obejrzenia na żywo. Licytacje odbywają się na podstawie informacji i zdjęć, które są dostępne w opisie przedmiotu. W niektórych przypadkach (droższe maszyny i urządzenia) nasi klienci zgadzają się na oględziny. Konieczne jest wtedy zarezerwowanie terminu oględzin przed wyjazdem, aby mieć pewność, że obejrzenie i sprawdzenie danego przedmiotu aukcji będzie możliwe.

Klaravik Polska

Klaravik Polska

Klaravik Polska jest internetowym serwisem aukcyjnym specjalizującym się w sprzedaży maszyn budowlanych: podnośników, agregatów, kontenerów, sprzętu zagęszczającego itd. oraz narzędzi ręcznych i maszyn rolniczych.

Na aukcjach on-line sprzedajemy sprzęt pochodzący z największych firm budowlanych i wypożyczalni sprzętu budowlanego w Polsce i zagranicą.

Nasza załoga to osoby z wieloletnim doświadczeniem na rynku budowlanym, szczególnie w branży wynajmu i sprzedaży maszyn oraz sprzętu budowlanego.

Zapraszamy do współpracy!!!

Profesjonalne maszyny używane

Profesjonalne maszyny używane

Największe firmy z branży budowlanej sprzedają używane maszyny i sprzęt za pośrednictwem Klaravik.

Klaravik Szwecja

Klaravik Szwecja

Klaravik AB jest jedną z wiodących firm aukcyjnych na rynku skandynawskim. Specjalizuje się w maszynach i sprzęcie budowlanym, narzędziach oraz pojazdach.

Klaravik współpracuje z największymi firmami z branży budowlanej i wynajmu maszyn takimi jak Skanska, Ramirent, Cramo, Strabag oraz z instytucjami finansowymi w zakresie sprzedaży przedmiotów poleasingowych.

Roczna sprzedaż to ponad 15 000 maszyn budowlanych, narzędzi, kontenerów, podnośników, ciężarówek oraz sprzętu rolniczego na rynku skandynawskim.

Kliknij tutaj